FANATIC   |  F2   |  TABOU   |  GAASTRA   |  MAUI SAILS   |  SIMMER   |  VANDAL   |  GAASTRA KITE   |  UNIFIBER   
Nákupní košík

Nakupni kosikCelkem 0 Ks
Cena
0 Kč
Cena 0 €
SkupinyVýrobci
Foiling
Windsurfing
Kitesurfing
SUP
Trapézy
Doplňky a příslušenství
Oblečení


Aktuálně

Stará se o vás

Pavel Šeba
SKYPE: Skype Me
Email: surfcentrum@fanatic.cz
Všeobecné informace
Počasí a webkamery
  HOME » Plachty
Gaastra - Plachta Phantom 7,8 - 2018
 
Kód: 04415
Záruka: 24 měsíců
Výrobce: Gaastra

Naše cena: 14 300 Kč s DPH
Běžná cena: 21 650 Kč
Sleva: 7 350 Kč
Naše cena: 532 € s DPH
Běžná cena: 805 €
Sleva: 273 €
ks koupit
 
Odeslat odkaz známému emailem


Velikost:7.8
Stěžeň:460/25
Luff:487 cm
Vario:fixed
Boom217 cm
Spír:7
Cam:2+1
Kategorie:freerace

freerace plachta

Gaastra PHANTOM

PHANTOM: PERFORMANCE FREERACE

Závodní výkon, spojený se snadností používání! PHANTOM je freerace plachta s obrovským výkonnostním potenciálem, perfektní motor pro jezdce, kteří hledají výkon a rychlost závodních plachet v přátelštějším a méně technicky náročném provedení.

PHANTOM nabízí perfektní kombinaci rychlého nástupu do skluzu a téměř neomezené topseed. Koncepce vychází ze závodní slalomové plachty Vapor, PHANTOM má méně camberů a je o něco méně stabilní v overpowered podmínkách. Je však mnohem lépe kontrolovatelný, což pro většinu surferů znamená cestu k maximálním rychlostem. Velkou předností plachty je také široký větrný rozsah, což velmi oceníte v našich podmínkách. Můžete si vzít větší plachtu, beze strachu, že ji nezvládnete, když vítr zesílí.

Detaily:

  • Nový constant curve komínek pro větší větrný rozsah
  • Nová outline s vyšším poměrem štíhlosti
  • Odnímatelný camber nad ráhnem rozšiřuje tunningové možnosti plachty
  • Integrated Batten Technology – integrované spíry pro lepší aerodynamiku
  • Insert Clew Geometry zkracuje délku ráhna
  • Posi-leech s novými dynamickými cut-outy pro větší výkon a agilitu plachty
  • Performance Panel Layout pro maximální pevnost při nízké váze

Video:

Strojení:

 

Detaily provedení:

Technologie - Water repelent Technologie - Mini battens Technologie - Batten guard
Zvolený materiál na komínku plachty je nejen velmi pevný a odolný proti oděru, ale má také téměř nulovou absorbci vody.

Díky tomu je při reálném používání plachta lehčí.
Integrované minispíry stabilizují zadní lem plachty, optimalizují profil a minimalizují třepání zadního lemu a turbulence vznikající na odtokové hraně.

Minispíry jsou vyrobeny z vysoce odolného a přitom pružného G10 materiálu, kombinovaného s kevlarem. Kromě pozitivního vlivu na profil také prodlužují životnost plachty.
Konce komínků spír jsou vybaveny speciálními PVC protektory, které chrání tyto namáhané části plachty před poškozením otěrem.

Švy protektorů jsou zapuštěny v 3D drážce, takže ani při kontaktu s ostrým pískem, či kamínky, nedochází k přošoupání švů.
Technologie - Seam guard Technologie - High Quality battens Technologie - Stainless Steel Clew
Všechny švy v dolní části plachet jsou skryté (díl je přišit a poté přehnut, takže zde není žádný viditelný šev), tak aby nemohlo dojít k jejich přešoupání.

Kromě toho jsou plachty ve spodní části opatřeny ještě speciálním 3D PVC protektorem, který má švy ukrývá v profilované drážce.
Ve všech plachtách Gaastra jsou použity vysoce kvalitní kompozitní spíry, jejichž profil je zvolen podle typu plachty a umístění spíry.

Gaastra používá vlastní systém dopínání spír, spolehlivý mechanismus zaručuje dokonalou funkčnost a dlouhou životnost.
Vysoce kvalitní nerezové ráhnové oko je vyzpevněno dvěma šikmými popruhy, takže ani při maximální zátěži v těch nejnáročnějších podmínkách nemůže dojít k vytržení oka.

Plachta je v této části ještě dále vyzpevněna přidanými vrstvami materiálu.
Technologie - Foot Guard Technologie - Batten Tensioner Technologie - Mast Plug
Spodní část plachty je vyrobena ze speciálního a odolného materiálu, samotný lem je pak ještě opatřen PVC 3D výztuhou se zapuštěným švem.

Toto řešení zaručuje maximální ochranu lemu plachty, který je vystaven otěru od ostré paluby plováku.
Dokonale funkční a spolehlivý systém dopínání spír umožňuje snadné a precisní vytrimování spír, tak, aby bylo dosaženo ideálního profilu plachty.

Vypínání je prováděno pomocí nerezové imbus kličky, která je součástí plachty.
Všechny plachty Gaastra jsou opatřeny popruhem se speciální rotační koncovkou, která při strojení zapadne do vrchního dílu stěžně.

Plachty se díky tomu snadno strojí a také velmi hladce a snadno přehazují.
Technologie - 3D Head Protection Technologie - Strap on Technologie - Mast Sleeve Opening
Vrchní část komínku plachty je opatřena speciálním 3D protektorem, který chrání plachtu i stěžeň před poškozením v příboji i na skalnatém či kamenitém břehu.

Plachta tak vydrží i vysoké namáhání v těch nejnáročnějších podmínkách.
Integrovaný Strap-on systém umožňuje sbalenou plachtu snadno upevnit pružnou tkaničkou, která drží plachtu srolovanou a usnadňuje tak manipulaci s plachtou a její uložení do sailbagu.

Systém při jízdě nijak nepřekáží, ale je snadno a okamžitě k dispozici ve chvíli, kdy je třeba.
Vrchní část výkroje pro umístění ráhna je opatřena speciálně tvarovanou 3D nášivkou, která udržuje komínek plachty v otevřeném stavu a usnadňuje  tak nasouvání stěžně do plachty při strojení.

I tento drobný detail ukazuje, že konstruktéři Gaastry pečlivě promýšlejí každičký  detail s ohledem na maximální usnadnění strojení a trimování.
Technologie - Double seam Technologie - Roller Tack Pulley Technologie - Radial Load Pannel
Gaastra používá na nejvíce namáhaných částech systém dvojitých paralelních švů.

Plachta je díky tomu nejen pevnější, ale také lépe reaguje při zátěži.
Integrovaná kladka z vysoce kvalitní stainless steel oceli, umožňuje snadné a rychlé strojení plachty.

Spodní část plachty v prostoru okolo kladky je dodatečně vyzpevněna, tak, aby ani při extrémní zátěži nemohlo dojít k vytržení kladky..
Radiálně nejnamáhanější části plachty jsou vyzpevněny a přelepeny speciální páskou.

Plachta si díky tomu dokonale drží tvar a roztažitelnost monofilmových částí je omezena na minimum. Zvyšuje se tím i odlolnost plachty.

Technologie:

Powered by Innovation

 

2 Ply Abychom dosáhli snížení hmotnosti plachet, vyvinuli jsme zcela novou řadu laminovaných materiálů. Nová technologie umožňuje použít tenčí film a použít tak laminaci (2 vrstvy filmu, mezi které jsou vlaminována speciální vlákna umístěná do mřížky pro vyšší pevnost a odolnost) i v částech plachty, kde se kvůli hmotnosti dosud používal klasický monofilm. 2 PLY má vlaminovány dokonce 2 vrsvy vláken - jemnou strukturu a přes ní pod jiným úhlem ještě klasická X-PLY vlákna. Výsledkem je větší pevnost, při současně více než 10% úspoře hmotnosti. Díky použití v horních částech plachty je snížen tzv. točivá hmotnost plachty, což má příznivý vliv na ovladatelnost a manévrovací schopnosti.
C film - UV protection Nový kolorovaný film využívaný zejména u freeridových a slalomových plachet výrazně lepšuje ochranu před slunečními UV paprsky. Díky 5x silnějšímu UV filtru se výrazně prodlužuje odolnost plachty vůči slunečnímu záření a podstatně se tak zvyšuje životnost plachty.

Další výhodou je unikátní a atraktivní metalický vzhled plachet a lepší viditelnost na vodě.
Radial Pannel Layout Druhá generace optimálního rozmístění jednotlivých panelů plachty s ohledem na zátěž při jízdě. Plně radiální rozmístění panelů ze všech 3 rohů plachty společně s umístěním a směrem jednotlivých švů umožňuje dokonalý přenos a využití síly větru v plachtě, minimalizuje deformace plachty při velké zátěži a stabilizuje dokonalý profil za všech okolností.

Plachty díky tomu také lépe twistují a mají širší větrný rozsah.
SAS - Shock Absorbing System Tenká K105 laminace dodává dynamickou flexi a zajišťuje rychlejší odezvu v horní části komínku plachty. Speciální materiál znamená nejen významnou úsporu hmotnosti, ale v součinosti se stěžněm pohlcuje rázy a umožňuje tak okamžitou akceleraci.
Double Seem Heavy duty výztuhy s dvojitým švem  vyztužují kritické části plachty a významně tak prodlužují životnost plachty.
Radial Tape Radiálně umístěné výztuhy ze speciální pásky redukují roztažitelnost materiálu plachty, což pomáhá udržet optimální profil plachty v silném větru.

 

 » Přidat komentář »© 2011 - 2021 Surfcentrum Všechna práva vyhrazena    ||    WebDesign, e-SHOP & hosting by 1K Design! Reklamní předměty
Reklamní plachty Reklamní propisky, reklamní tužky Zboží pro domov Partneři