FANATIC   |  F2   |  TABOU   |  GAASTRA   |  MAUI SAILS   |  SIMMER   |  VANDAL   |  GAASTRA KITE   |  UNIFIBER   
Nákupní košík

Nakupni kosikCelkem 0 Ks
Cena
0 Kč
Cena 0 €
SkupinyVýrobci
Foiling
Windsurfing
Kitesurfing
SUP
Trapézy
Doplňky a příslušenství
- Boty
- Rukavice
- Čelenky
- Kukly
- Dlouhé neopreny
» Šorty neopreny
- Rukávy
- Neoprenová trika
- Krátký rukáv
- Kalhoty a šortky
- Thermo base vrstvy
- Ponča
Oblečení


Aktuálně

Stará se o vás

Pavel Šeba
SKYPE: Skype Me
Email: surfcentrum@fanatic.cz
Všeobecné informace
Počasí a webkamery
  HOME » Neoprenový sortiment » Šorty neopreny
NP - Neopren Spark Shorty D/L Purple/Lavander
 
Kód: 04218
Záruka: 24 měsíců
Výrobce: NP

Naše cena: 1 730 Kč s DPH
Běžná cena: 2 300 Kč
Sleva: 570 Kč
Naše cena: 71 € s DPH
Běžná cena: 94 €
Sleva: 23 €
Vyberte
Velikost
ks koupit
 
Odeslat odkaz známému emailemdámský šorty 2/2 neopren

Rise Back Zip shorty D/L

Dámský šorty neopren určený pro teplejší počasí. Při konstrukci je využit špičkový Yamamoto Limestone neopren v kombinaci s vysoce elastickým Apex-Flex neoprenem v nejvíce namáhaných zónách. Díky tomu je neopren velmi pohodlný. Strategicky umístěné švy zvyšují pohodlí jezdce a umožňují velkou volnost pohybů. Na předním panelu a v horní části zad je využit single line Apex Mesh neopren pro vyšší odolnost vůči větru a minimalizace ochlazujícího jevu odpařováním vody.

Tloušťka:

2/2 mm

Tepelně-izolační parametry:

15-18 ̊C

teplota - určení

Materiály:
yamamotoapex flexapex mesh

yamamotoYAMAMOTO LIMESTONE NEOPRENE
Prémiový japonský vápencový neopren který má 95% nepropustnost vody, ve srovnání s běžným petrolejovým neoprenem jehož nepropustnost je cca 70%. Díky tomu Yamamoto neopren absorbuje méně vody, rychleji schne a poskytuje větší ochranu proti větru. Unikátní struktura uzavřených buněk přidává Yamamoto neoprenu o 23 % větší hustotu buněk, což znamená lepší izolační schopnosti a zároveň větší flexibilitu, která se příznivě projevuje na komfortu. Buňky jsou rovnoměrně rozmístěny a naplněny dusíkem, což zvyšuje retenci tepla.  Použití dusíkových bublinek ve vnitřní struktuře způsobuje, že vápencový neopren má lepší bariéru oproti olejovému kaučuku. Výhodou vápencového neoprenu je také to, že má paměťový efekt, takže si pamatuje tvar těla a neopren je díky tomu pohodlnější.

Yamamoto Limestone neopren má dva až třikrát delší životnost, oproti běžnému neoprenu. A v neposlední řadě je výrobní proces u vápencového neoprenu mnohem šetrnější vůči přírodě, takže můžete mít dobrý pocit, že šetříte životní prostředí.

yamamoto neoprén

apex flexAPEX FLEX
Špičkový open cell (double lined) neopren laminovaný z vnější strany odolnou nylon látkou a z vnitřní strany vysoce elastickou látkou s 4 směrnou flexí.


Apex Lite jádro obsahuje o 20% více mikroskopických bublinek vzduchu než tradiční neopren, což činí materiál Apex Flex vysoce elastickým, lehkým a perfektně izolujícím.

apex flex
apex meshAPEX MESH
Clossed-cell (double lined) neoprén poskytuje skvělou voděodolnost a ochranu proti větru. Apex Lite jádro je vyplněno o 20% více mikroskopickými buňkami vzduchu než běžný neopren. Neopren je tak lehčí a lépe izoluje. Vnitřní strana je laminována super strečovou tkaninou pro maximální flexibilitu neoprenu.
apex mesh

 

 

 

 

 

 

Features:
flatlockinfrared back zipperaquaventsfastening attachement

Popisky jednotlivých technických řešení a detailů použitých u neoprenu jsou uvedeny níže.

bioceramic BIOCARAMIC
Tepelná podšívka, která vyvažuje pohodlí, flexibilitu a termoregulaci: v chladu
vás udrží v teple, v horkých podmínkách vás dokáže ochladit.
fireline FIRELINE
Exkluzivní lehká a pružná izolační vrstva z rychleschnoucího polypropylenu působí velmi měkce, kartáčovaný povrch lépe absorbuje vlhkost, která je pak zahřívána tělesným teplem a vytváří tak skleníkový efekt uvnitř neoprenu.
Hotcell HOTCELL
Lehká, rychleschnoucí polypropylenová podšívka. Buněčná struktura drží vrstvu  zahřáté vody blízko pokožky, takže vzniká vodní film, který vytváří další izolační vrstvu, která pomáhá udržet teplo.
stitchless seam STITCHLESS SEAM TECHNOLOGY
Kombinace neoprenového elastického lepidla (NEG), P3 P-skin krycí pásky i vnitřního neoprenového tejpování. Žádné díry po jehlách, žádné propustnost vody, žádné problémy.
p-skin tape P-SKIN PLUS TAPE
Nelepivé polyuretanové těsnění švů, pro maximální vodotěsnost. Tenčí a pružnější řešení než tekuté švy, které jsou obvyklé na běžných neoprenech. P-skin je nanášen strojově, což umožňuje čistší povrch.
gbs GBS ŠVY
Účinné vodotěsné švy vytvořené trojitým lepením ve spojení s tzv. slepým švem, při kterém jehla neprochází skrze materiál, ale jen do poloviny a nevytváří tak v materiálu díry.
e3 entry E3 ENTRY
Speciálně tvarovaná neoprenová chlopeň, která se zezadu přetáhne přes hlavu a zabraňuje tak vniknutí vody dovnitř neoprenu skrze zadní zip.
infrared back zipper INFRARED BACK ZIPPER
špičkový Heavy duty zip s offsetovými zuby ve spojení s prodlouženým a snadno uchopitelným lanyardem pro snadné zapnutí.
infrared front zipper INFRARED FRONT ZIPPER
Špičkový Heavy duty zip s offsetovými zuby nyní se zvýšenou pevností a flexibilitou pro neopreny s předním zipem.
inner melco tape INNER MELCO TAPE
Speciální páska kryje švy na vnitřní straně obleku. Velmi elastická a voděodolná pro dokonale vodotěsné švy.
flattlock FLATLOCK
Pevné a odolné samosvorné stehy švů, které jsou díky plochému tvaru pohodlené a netlačí na pokožku. Faltlock švy propouští vodu a používají se spíše na krátké neopreny pro teplejší letní dny.
aquavents AQUAVENTS
Systém odvodu vody z neoprenu na kotnících. Vnější symčky umožňují upevnit velcro pásky, které zamezují vniknutí vody do nohavic.
armortex kneepads ARMORTEX KNEEPADS
Vysoce odolné kelení výztuhy z 4-směrně flexibilního strečového materiálu s vysokou odolností vůči otěru.
griplock wrist GRIPLOCK WRIST
Přiléhající silikonové těsnění rukávů umožňuje velkou volnost pohybů a zároveň omezuje vniknutí vody skrze rukávy.
flx zone FLX ZONE
Vysoce strečové přední a laterální panely umožňují přirozený bohyb bez omezení.
ANKLE CINCH LOOPS ANKLE CINCH LOOPS
Smyčky pro uchycení velcro pásku pomáhají udržet upevňovací pásky ve správné pozici. Pásky zabraňují vniknutí vody do rukávů neoprenu.
ANATOMICAL PANEL SHAPES ANATOMICAL PANEL SHAPES
Maximální volnost přirozených pohybů díky pečlivě navrženým a ideálně rozmístěným švům a jednotlivým panelům střihu. Maximální komfort a volnost pohybu.
FASTENING ATTACHMENT FOR ZIP PULLER FASTENING ATTACHMENT FOR ZIP PULLER
Suchý zip pro upevnění zapínacího lanyardu během jízdy.
KEY POCKET KEY POCKET
Kapsa se smyčkou pro bezpečné uchycení a umístění klíčů.
Pozor, kapsa není vodotěsná, není tedy určena pro elektronické klíče od auta.

 
SCS NECK SEAL SCS NECK SEAL
Krční manžeta z vysoce elastického smooth skin neoprenu pro maximální komfort a zároveň minimální vniknutí vody do neoprenu přes límec.
HOOK & LOOP FASTENER HOOK & LOOP FASTENER
Suchý zip drží E3 vstup ve správné pozici při oblečení neoprenu
BAMBOO CHARCOAL BAMBOO CHARCOAL
Jemná tkanina z vláken bambusového dřevěného uhlí má výborné izolační vlastnosti, je příjemná na dotek, antibakteriální a má výbornou schopnost potlačovat zápach (pot).
DEATCHABLE ANKLE CINCHES DEATCHABLE ANKLE CINCHES
Odepínatelné upevňovací pásky se suchým zipem na kotnících minimalizují vniknutí vody do nohavic neoprenu.
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Single nebo Double lined?

Z hlediska konstrukce neoprenu jsou odlišovány 2 různé koncepce, přičemž každá z nich má své výhody a nevýhody. Pro snazší orientaci a výběr vhodného neoprenu uvádíme specifikaci obou technologií. Neopren jako takový je syntetická guma vyrobená polymerizací chloroprénu. Materiál má výbornou chemickou stabilitu a elasticitu v širokém teplotním rozsahu. Neopren tak jak jej známe při použití u vodních sportů je tzv. Foamed neopren, kde guma obsahuje miniaturní "buňky" vyplněné plynem a tak má vynikající termoizolační vlastnosti.

Single Lined Neopren (SL)

Vrstva neoprenu je z vnitřní strany opatřena vysoce elastickou tkaninou (obvykle Nylon s příměsí Lycry nebo Spandexu). Výsledkem je materiál, který nejen dokonale izoluje, má výbornou elasticitu, ale také do jisté míry saje pot a je příjemější na dotek než samotný neopren. Hlavní výhodou je však větší odolnost materiálu proti mechanickému poškození. Samotný neopren je totiž choulostivý na mechanické poškození jako je  vytržení, proříznutí, či prodření.

Z vnější strany SL neoprenu je pak samotná hladká polymerizovaná syntetická guma. SL neopreny jsou proto také někdy nazývány jako Smooth Skin (hladká kůže).

Hlavní výhodou SL provedení jsou lepší tepelně izolační vlastnosti. Guma z vnější části neabsorbuje žádnou vodu a nedochází tak proto k efektu ochlazení při odpařování vody.

Nevýhodou je nižší odolnost vůči poškození, na SL neopreny je třeba dávat větší pozor. Neopren nelze barvit, proto jsou SL neopreny pouze v černé barvě a větší atraktivity lze dosáhnout pouze potiskem. Protože je při výrobě surový neopren řezán na požadovanou tloušťku, je v praxi z jednoho bloku vyrobeno několik vrstev neoprenu, přičemž pouze 2 vrstvy jsou z jedné strany z hladké vulkanizované gumy. Proto je SL neopren dražší.

Double Lined Neopren (DL)

V zásadě se jedná o stejný produkt, přičemž jsou využívány vnitřní vrstvy jednotlivých řezů. Materiál tedy neobsahuje vulkanizovanou hladkou část a je tak opatřena vrstvou Nylonu z obou stran.

Díky vnější vrstvě nylonu, je výsledný materiál odolnější vůči poškození (vytržení, prošoupání atd.) a díky příměsi vysoce elastických přízí jako je Spandex nebo Lycra je celkově pružnější, tedy i o něco pohodlnější. Materiál také může mít libovolnou barvu.

Nevýhodou DL provedení jsou o něcohorší tepelně-izolační vlastnosti, resp. ochlazování odparem vody. Byť je vnější nylonová vrstva vlemi tenká, nasákne do sebe určité množství vody, která je pak vlivem větru a slunce odpařována a tak dochází k ochlazovacímu efektu. V posledních letech však došlo ke značnému pokroku v konstrukci vnější vrstvy u DL neoprenů a materiály jako Yamamoto limestone, Dri-flex či Armor Skin tento jev do značné míry eliminují a DL neopreny se tak tepelně-izolačními vlastnostmi přibližují SL neoprenům.


Konečný výběr vhodného neoprenu je individuální záležitostí a otázkou priorit. Kdo chce být na vodě brzy na jaře, či pozdě na podzim, dá přednost teplejšímu SL provedení, zatímco např. kitesurfeři, kteří kladou logicky větší důraz na mechanickou odolnost, mohou preferovat DL variantu, která je flexibilnější, pohodlnější a také odolnější vůči mechanickému poškození.

Tabulka velikostí (neopreny pánské):

Velikost Výška Obvod prsa Obvod pas
EU US Cm Cm Cm
34 (XS) 158-163 76-84 62-69
36 (S) 160-165 81-89 67-74
38 (M) 165-170 86-94 72-79
38T (MT) 170-175 86-94 72-79
40 (L) 170-175 91-99 77-84
40T (LT) 175-180 91-99 77-84
42 (XL) 175-180 94-102 82-89
42T (XLT) 178-183 94-102 82-89
44 (XXL) 178-183 99-106 86-94

 » Přidat komentář »© 2011 - 2022 Surfcentrum Všechna práva vyhrazena    ||    WebDesign, e-SHOP & hosting by 1K Design! Reklamní předměty
Reklamní plachty Reklamní propisky, reklamní tužky Zboží pro domov Partneři